לימודי התואר השני


לימודים לקראת התואר.M.A

התואר שיוענק: תואר שני "מוסמך אוניברסיטה" .M.A בתולדות האמנות

יועצת:  ד"ר ורד מימון

 

תכנית הלימודים לקראת התואר השני מציעה שני מסלולים: מסלול מחקרי (עם עבודת גמר) ומסלול עיוני (עם בחינת גמר). הלימודים מבוססים על סמינרים מחקריים וביקורתיים למן העת העתיקה ועד לאמנות עכשווית, אשר מציעים לצד המחקר האישי והמעמיק של כל סטודנט בנושא הנבחר, גם היכרות ועבודה בגישות מתודולוגיות עדכניות כמו מגדר, פסיכולוגיה, תרבות חזותית, תיאוריה וביקורת, פוסט קולוניאליזם, מוזיאולוגיה ועוד.

בנוסף, החוג מציע מקבץ בלימודי אמנות בישראל. מדי שנה יוצעו קורסים וסמינרים באמנות ישראלית ותתאפשר כתיבת עבודת גמר מחקרית בנושא שייבחר בתיאום עם המנחה.

במהלך הלימודים נדרשים הסטודנטים לתואר שני לקחת חלק פעיל בכנסים, סדנאות וימי עיון שמארגן החוג במהלך השנה אשר מהווים במה לשיח בין חוקרים לסטודנטים מהארץ ומהעולם.

תנאי הקבלה

https://go.tau.ac.il/m.a_arts/art-history

 

 

כל המתקבלים ללימודי התואר השני יחלו את לימודיהם במסלול העיוני (ללא עבודת גמר). תלמידים המעוניינים להתקבל למסלול המחקרי ולכתוב עבודת גמר יידרשו לעמוד בתנאים המופיעים בהמשך. (המסלול המחקרי עם עבודת גמר)

 

לימודי השלמה לקראת התואר השני:

תלמידים המתקבלים לתואר השני, שאין להם תואר ראשון בתולדות האמנות, יידרשו ללימודי השלמה על מנת להבטיח שיש להם את הבסיס הדרוש ללימודי התואר. תכנית ההשלמות תקבע על ידי יועצת התואר השני, בהתאם לצרכי כל סטודנט וסטודנטית. 

לימודי ההשלמה כוללים קורסים בהיקף של עד 16 ש"ס (על פי רשומות הלימודים של התואר הראשון ובהתאם לשיקול דעתה של יועצת התואר השני) ועל פי המתכונת שלהלן:

חמישה שיעורי ליבה, בחמש תקופות שונות מתולדות האמנות - 10 ש"ס

תרגיל בשפת האמנות - 2 ש"ס

סמינר מהתואר הראשון וכתיבת עבודה סמינריונית - 4 ש"ס

סה"כ - 16 ש"ס

 

לימודי ההשלמה מבוססים על קורסים מלימודי התואר הראשון בתולדות האמנות בלבד. יש לסיים את לימודי ההשלמה במהלך שני סמסטרים ובממוצע 80 לפחות.​

 

 

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>