לימודי התואר השני

תואר B.A.  חד חוגי בתכנית הרב תחומית באמנויות  ו M.F.A. בעיצוב, בחוג לאמנות התאטרון.

 

 

תכנית למצטיינים בעיצוב במה, קולנוע וטלוויזיה – התואר השני

 

מטרת הלימודים

לימודי התואר השני מציעים התמחות מקצועית-מעשית בעיצוב תפאורה, תלבושות ותאורה לאמנויות המופע: תיאטרון, אופרה, מחול, קולנוע וטלוויזיה. ההתמחות מקנה שליטה בטכנולוגיה ומיומנויות עיצוב אמנויות המופע בשילוב ידע עיוני מעמיק ויכולת מחקרית, תוך שימת דגש על פיתוח יצירתיות אישית. תלמידי התכנית משתלבים כמעצבים בהפקות תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטה.

תנאי קבלה

בתום השנה השנייה ללימודי התואר הראשון, יעמדו התלמידים בפני ועדה מקצועית שתכוון אותם, על סמך הישגיהם, להמשך לימודים לתואר  M.F.A.  בעיצוב. תנאי המעבר הם ממוצע מצטבר 85, וציון 90 בקורסים המרכזיים בתחום ההתמחות המעשית: "עיצוב למצלמה" ו"עיצוב לטלוויזיה" בהתמחות בקולנוע וטלוויזיה ו"סגנונות בעיצוב במה ותלבושות" בהתמחות בתיאטרון. 

מהלך הלימודים (תואר ראשון ותואר שני בארבע שנים)

במשך השנתיים הראשונות התלמידים ילמדו קורסים עיוניים ומעשיים של התואר הראשון.  בשנה השלישית, במקביל להמשך הלימודים העיוניים של התואר הראשון, ילמדו התלמידים שיעור עיוני אחד ושיעורים מעשיים מתקדמים מתוך התואר השני. בשנה הרביעית יבחרו התלמידים תחום התמחות וילמדו שיעורים עיוניים ושיעורי התמחות ברמת התואר השני. בסוף הסמסטר הראשון של השנה הרביעית, יגישו התלמידים הצעה לפרויקט הגמר, עליו יעבדו בסמסטר השני של השנה הרביעית.

מלגות

תלמידים במסלולים  לתואר ראשון ולתואר שני בארבע שנים (תיאטרון, עיצוב, ניו-מדיה), יהיו זכאים להחזר שכר לימוד של שנה אחת מלימודי התואר הראשון אם עמדו בתנאים שלהלן:

  1. סיימו את לימודי התואר ראשון עד סוף השנה השלישית ללימודיהם ויקבלו את תעודת התואר הראשון, בטקס הענקת תארים שיתקיים במהלך/סוף סמסטר ב' של השנה הרביעית.
  2. סיימו את כל חובות השמיעה של התואר השני עד תום השנה הרביעית ללימודיהם, הגישו את מטלת הסיום עד תום סמסטר א' של השנה החמישית, ויקבלו את תעודת התואר השני בטקס הענקת תארים שיתקיים במהלך/סוף סמסטר ב' של השנה החמישית.

 

ציון גמר בעיצוב תואר שני

עבודות סמינריוניות                            30%

עבודת רפרט                                       5%

שיעורי התמחות                                 35%

פרויקט גמר                                       30%         

 

סיום לימודים

תלמידים שסיימו את כל חובותיהם לתואר והשיגו את כל הציונים מתבקשים למלא "טופס טיולים – מסיימי לימודים" באמצעות ה"מידע האישי"

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>