לימודי התואר השני

לימודים לקראת תואר "מוסמך אוניברסיטה" - .M.A.

ראש התכנית: ד"ר הנרי אונגר

 

לאתר התכנית לחץ/י כאן

התכנית הבינתחומית לתואר "מוסמך אוניברסיטה" באמנויות מפעילה ומחדשת את יחסי הגומלין בין האמנויות – תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, אמנות פלסטית, אדריכלות, מוזיקה ומחול. זיקות אלה, שעמדו במרכז הדיון מהעת העתיקה דרך הרנסנס, ועד לעידן המדיה העכשווית, הן הבסיס לפעילות האינטלקטואלית התוססת שסביבה מתארגנת התכנית. הודות לגישה זו שמפרה את האמנויות על ידי  השתקפויות הדדיות, יש לתכנית מקום יחיד במינו בקרב המוסדות להשכלה גבוהה בישראל.

מערך הלימודים מאורגן סביב שני צירים המשולבים ומשלימים זה את זה:

תלמידי התכנית לומדים קורס ליבה העוסק במתודולוגיות של המאה העשרים, באסתטיקה ובפילוסופיה של האמנויות. בהמשך משתתפים התלמידים בסמינרים של התכנית, רובם ככולם בעלי אופי בינתחומי, הנפרסים בתחומי דעת שונים.

בכל שנה מקיימת התכנית סמינר מחלקתי המורכב מהרצאות בנושא נבחר (כמו למשל "אמנות ומחאה ו "הבית") מזוויות רבות . מרצים מן החוגים השונים בפקולטה לאמנויות, כמו גם מרצים אורחים, בוחנים את הסוגיה הנבחרת במגוון רחב של תקופות , גישות ומדיה.

במקביל, משתתפים התלמידים בשיעורים ובסמינרים של חוגי הפקולטה השונים במטרה להעמיק את הידע בדיסציפלינות נוספות:תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה, אדריכלות, מוזיקה ותולדות האמנות.

במסגרת השיעורים מהחוג לתולדות האמנות יכולים תלמידי התכנית להתמחות בחטיבת לימודי היסטוריה ותיאוריה של הצילום.
תלמידינו מתנסים באורח שוטף ושיטתי בכלים אנליטיים עכשוויים העתידים לשמש אותם בעבודת גמר (תזה)   או בכתיבת מבחן גמר ובכל מחקר עתידי בינתחומי ההופך לקנוני בעידן הגלובליזציה של התרבות.

תלמידי התכנית יכולים להמשיך ללימודי דוקטורט במסגרת התכנית (בהתאם לתנאי הקבלה של הפקולטה לאמנויות).

 

תנאי קבלה

 

ללימודי תואר "מוסמך אוניברסיטה" בתכנית הבינתחומית באמנויות יכולים להתקבל מועמדים בעלי תואר בוגר (תואר ראשון) ממוסד אקדמי המוכר על ידי המל"ג , בציון 85 לפחות ובתנאי שוועדת ההוראה והקבלה של התכנית אישרה את קבלתם.

ועדת הקבלה רשאית לשקול בחיוב את קבלתם של מועמדים שאינם עומדים בסף הקבלה הנדרש.

תלמיד בעל תואר בוגר (תואר ראשון) ממוסד מוכר על ידי המל"ג, שהשכלתו האקדמית אינה מתחום האמנויות, אם הוחלט על קבלתו, יידרש ללמוד לימודי השלמה בהתאם להחלטת ועדת ההוראה והקבלה של התכנית.

תלמידי שנה ג' בתואר הראשון רשאים להגיש מועמדותם במהלך שנת הלימודים. 

לימודי השלמה

תלמיד בעל תואר "בוגר אוניברסיטה", שהשכלתו אינה מתחום האמנויות, יתקבל ללימודי השלמה. בהיקף של עד 16 שעות סמסטריאליות (להלן: ש"ס) מלימודי התואר הראשון בפקולטה לאמנויות, בכפוף לאישור ועדת הקבלה של התכנית. על התלמיד לבחור קורסים משלושה חוגים בפקולטה לפחות,  לסיים את חובות ההשלמה בציון ממוצע 85 ומעלה, ולקבל ציון "עובר" לפחות בכל אחד מן הקורסים.

היקף חובת לימודי השלמה לתלמידים בעלי תואר ראשון מהפקולטות למדעי החברה ומדעי הרוח, וכן תלמידים הבאים מבתי ספר לאמנויות דוגמת "בצלאל" תישקל על פי רשומות הלימודים שלהם.

על התלמידים לסיים את שעות ההשלמה תוך שנה לכל היותר.

  

סיום לימודים

תלמידים שסיימו את כל חובותיהם לתואר והשיגו את כל הציונים מתבקשים לפנות בבקשה לסיכום לימודים באמצעות המידע האישי "טופס טיולים למסיימי לימודים"

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>