לימודי התואר הראשון

תואר B.A.  חד חוגי בתכנית הרב תחומית באמנויות  ו M.F.A. בעיצוב, בחוג לאמנות התאטרון.

 

 

תכנית למצטיינים בעיצוב במה, קולנוע וטלוויזיה

מטרת הלימודים

מטרת התכנית היא להכשיר אמנים השולטים בכלים הבסיסיים של עיצוב הבמה ושל העיצוב לקולנוע ולטלוויזיה ולהניח בסיס להתמחות  ברמה המקצועית הגבוהה ביותר באחד משני התחומים הללו.

התלמידים יפתחו מיומנויות גרפיות ופלסטיות נרחבות ושליטה בתוכנות מחשב מקצועיות.

כמו כן הם ילמדו לבסס את עבודתם האמנותית על רקע עיוני מוצק, כך שתהיה מושתתת על מחקר ועל ניתוח טקסטים למסך ולבמה, יתנסו בסביבות עבודה טכנולוגיות, בעבודה בקבוצת יוצרים ובהנחיית צוותים טכניים.

 

בכל שלב בתואר הראשון יושם דגש על פיתוח יצירתיות אישית ובשנת ההתמחות בתואר השני יגבשו התלמידים את הכיוון המקצועי וסגנוני כדי שיוכלו לצאת לקריירה אמנותית של עיצוב, מחקר וחדשנות.

 

תנאי קבלה

 

 

מסלול הלימודים

מסלול מצטיינים  (ארבע שנתי) : תואר ראשון B.A. בתכנית הרב -תחומית באמנויות ותואר שני .M.F.A  בחוג לאמנות התיאטרון במסלול עיצוב.

 

מהלך הלימודים

הלימודים יתנהלו בתחום העיוני ובתחום המעשי במהלך ארבע שנות לימוד. בתום השנה השנייה יעמדו התלמידים בפני ועדה מקצועית שתכוון אותם, על סמך הישגיהם, להמשך לימודים - לתואר  M.F.A.  בעיצוב, או להשלמת לימודי תואר B.A.  בתכנית הרב-תחומית באמנויות. תנאי המעבר לתואר השני הם ממוצע מצטבר 85, וציון 90 בקורס המרכזי בתחום ההתמחות המעשית: קורס "עיצוב למצלמה" בהתמחות קולנוע וטלוויזיה, קורס "סגנונות בעיצוב במה ותלבושות" בהתמחות בתיאטרון, קורס "עיצוב  לטלוויזיה" בהתמחות בטלוויזיה.

 

לימודי אנגלית

 

"כלים שלובים" –שיעורי העשרה כלל אוניברסיטאיים.

 

קורס בטיחות

כשבוע לפני פתיחת שנה"ל יתקיימו מפגשי הדרכה ובטיחות שיכללו:
סדנאות מקצועיות בנושא בטיחות, בטיחות בחשמל ועזרה ראשונה. בסופן תתקיים בחינה מסכמת.
תנאי מעבר בקורס הוא ציון 60 לפחות. תלמידים שלא יעברו את קורס הבטיחות לא יוכלו להשתתף בשיעורי ההפקה.

 

מלגות

תלמידים במסלולים  לתואר ראשון ולתואר שני בארבע שנים (תיאטרון, עיצוב, ניו-מדיה), יהיו זכאים להחזר שכר לימוד של שנה אחת מלימודי התואר הראשון אם עמדו בתנאים שלהלן:

  1. יסיימו את לימודי התואר הראשון עד סוף השנה השלישית ללימודיהם ויקבלו את תעודת התואר הראשון, בטקס הענקת תארים  שיתקיים בסוף סמסטר ב' של השנה הרביעית.
  2. יסיימו את כל חובות השמיעה של התואר השני עד תום השנה הרביעית ללימודיהם ויגישו את מטלת הסיום עד תום סמסטר א' של השנה החמישית. התלמידים יקבלו את תעודת התואר השני, בטקס הענקת תארים שיתקיים בסוף סמסטר ב' של השנה החמישית.
 

ציון גמר בעיצוב תואר ראשון

קורסים עיוניים            30%

עבודות סמינריוניות      20%

עבודות רפרט              10%

קורסים יישומים          40%

 

סיום לימודים

תלמידים שסיימו את כל חובותיהם לתואר והשיגו את כל הציונים מתבקשים למלא "טופס טיולים – מסיימי לימודים" באמצעות ה"מידע האישי".

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>