קריאת רשות: כל מה שרציתן לדעת על פרסומים וכנסים אקדמיים בקולנוע" (ד"ר אוהד לנדסמן וד"ר דן חיוטין)

הרצאה נוספת בסדרת הקולוקוויום המחלקתי

19 בדצמבר 2022, 18:15 - 19:45 
הפקולטה לאומנויות, בניין מכסיקו 
ללא תשלום
קריאת רשות: כל מה שרציתן לדעת על פרסומים וכנסים אקדמיים בקולנוע" (ד"ר אוהד לנדסמן וד"ר דן חיוטין

במפגש זה נתמקד בתהליך הכתיבה לקראת פרסום אקדמי בלימודי הקולנוע ונפרט על כנסים אקדמיים בתחום בארץ ובעולם. מדוע כדאי לנסוע לכנסים ומה עושים שם? מתי כדאי להתחיל לפרסם? כיצד ניתן להפוך את התזה למאמר? מהם כתבי העת המובילים בקולנוע וטלוויזיה, ומהו התהליך שאליו יש לצפות? המפגש מתאים לכל סטודנט/ית בתואר מתקדם בתחום.

 

ד"ר אוהד לנדסמן הוא מרצה וחוקר קולנוע המתמחה בקולנוע תיעודי, קולנוע בעידן הדיגיטלי ואנימציה. הוא מרצה בסגל הבכיר של ביה"ס לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב. עבודת הדוקטורט שלו, אותה השלים במחלקה ללימודי קולנוע באוניברסיטת NYU, מתמקדת בהשפעות אסתטיות של טכנולוגיות דיגיטליות על הקולנוע הדוקומנטרי העכשווי, ועוסקת, בין היתר, בקולנוע היברידי המשלב אלמנטים של בדיון ודוקומנטציה, בסרטי מאמר (essay films) ובאנימציה דוקומנטרית. כתביו האקדמיים התפרסמו בכתבי עת שונים בעולם, כמו Studies in Documentary Film, Animation: An Interdisciplinary Journal, Projections: The Journal for Movies and Mind, Visual Anthropology Review. הוא עובד כעת על ספר בנושא ביקורים תיעודיים בישראל בשנות השישים והשבעים, שיתפרסם בהוצאת SUNY Press, ושימש כעורך שותף לאנתולוגיה ״אמת או חובה: מבחר מאמרים על קולנוע דוקומנטרי", אשר התפרסמה בשנה שעברה בהוצאת עם עובד.

 

ד"ר דן חיוטין הוא מרצה, חוקר ויוצר קולנוע, בעל דוקטור מאוניברסיטת פיטסבורג. תחום העניין העיקרי שלו הוא המפגש בין דת לקולנוע, במיוחד בהקשר לשיח על יהדות וזהות יהודית בקולנוע הישראלי העכשווי. כתביו האקדמיים התפרסמו בכתבי עת שונים כגון, Cinema Journal, Jewish Film & New Media, Short Film Studies ואחרים. הוא גם עורך שותף (יחד עם רייצ'ל ס. האריס) של האנתולוגיה Casting a Giant Shadow: The Transnational Shaping of Israeli Cinema, שיצאה לאור בהוצאת אוניברסיטת אינדיאנה בשנת 2021. בתור מרצה לקולנוע הוא העביר הרצאות באוניברסיטאות שונות, כגון אוניברסיטת פיטסבורג, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה האמריקאית (וושינגטון די.סי.), האוניברסיטה הפתוחה והמכללה האקדמית ספיר. בנוסף, בין השנים 2017-2013 הוא שימש כמנהל האמנותי של הפרויקט "מבט אחר: פרויקט הקולנוע האירופאי המשוחזר".

 

אוצר: ד״ר אוהד לנדסמן

עוזרת הוראה: גב׳ שירה חייט

 

 
 
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>