תכנית מצטיינים לתואר שני באדריכלות

תכנית התואר השני למצטיינים תתבסס על תכנית התואר השני הקיימת. היא תוצע לסטודנטים מצטיינים מהתואר הראשון בתום השנה הרביעית ללימודיהם.

 

התואר הראשון בבית הספר לאדריכלות נלמד במשך חמש שנות לימוד. על מנת לקבל את התואר על הסטודנטים להשלים 285 ש"ס במהלך חמש השנים. תכנית הלימודים מורכבת משלוש חטיבות מרכזיות: 1) לימודי עיצוב ותכנון אדריכלי, 2) לימודי הנדסה וטכנולוגיה, ו- 3) לימודי רוח, חברה ואמנויות. במרכז הלימודים עומד הסטודיו לעיצוב ותכנון.

 

התואר השני באדריכלות הוא תואר הנלמד במהלך שנתיים. כותבי עבודת גמר (תזה) מחויבים לסיים 30 ש"ס ואילו הסטודנטים המסיימים עם מבחן גמר מחויבים להשלים 36 ש"ס. גם תכנית זו מחולקת לשלוש חטיבות מרכזיות: 1) קורסי מבוא במתודות מחקר, כתיבה אקדמית ותיאוריות ביקורתיות (בהיקף של 12 ש"ס), 2) סמינרים – בחירה מחייבת (בהיקף של 8 ש"ס), ו – 3) קורסי בחירה וסמינרים בחירה (בהיקף להשלמת התואר עם או בלי תזה).

 

תכנית המצטיינים לתואר השני מבקשת להציע לסטודנטים בשנתם החמישית של התואר הראשון ללמוד את השנה הראשונה של התואר השני.  לימודים אלו יכללו כ-20 ש"ס על פי הפירוט הבא:

 

במסלול עם עבודת גמר / בחינת גמר:

 

שנה א' – תואר שני

מסגרת

מס' שעות

קורסי חובה

500

12 ש"ס

סמינרים - חובה

501

8 ש"ס

סה"כ

 

20 ש"ס

 

 

 

 

 

 

 

שעות אלו יתווספו לתכנית הלימודים של השנה האחרונה של התואר הראשון:

 

שנה ה' – תואר ראשון

שם הקורס

מסגרת

אופן ההוראה

מס' שעות

סטודיו 5 - פרויקט גמר

100

סדנה

24 ש"ס

שיעור בינתחומי

101

שיעור

4 ש"ס

לימודי בחירה באמנויות

101

 שיעור

4 ש"ס

מבנים 3

102

שו"ת

3 ש"ס

מדע, הנדסה וטכנולוגיה

102

שיעור

2 ש"ס

לימודי בחירה במדעי החברה והרוח

103

 שיעור

4 ש"ס

סביבה אדריכלות ואקולוגיה

103

שו"ת

3 ש"ס

סה"כ שנה ה'

44 ש"ס

 

 

כך סטודנטים הלומדים במקביל את השנה האחרונה של התואר הראשון ואת השנה הראשונה של התואר השני, יתבקשו ללמוד 64 ש"ס במהלך שני הסמסטרים.

 

בתום השנה החמישית, עם השלמת 44 ש"ס של תכנית התואר הראשון (על התלמידים כחלק מתנאי התכנית יהיה להשלים את לימודי התואר הראשון עד סוף השנה החמישית  ללימודיהם ולא, יופסקו לימודיהם בתואר השני) יקבלו הסטודנטים תואר B.Arch  ובתום שנה נוספת, כאשר יסיימו את התואר השני כולו יקבלו תואר נוסף – תואר M.Arch.

 

סטודנטים שילמדו במסגרת מסלול עם עבודת גמר, יתבקשו להוציא פטור בשפה זרה נוספת (מעבר לאנגלית). סטודנטים שיסיימו עם מבחן גמר לא יחויבו בלימוד שפה זרה נוספת.

 

 בשנה השישית  ללימודים, היא השנה השנייה של התואר השני, במידה וירצו לכתוב עבודת גמר, ילמדו הסטודנטים את תכנית הלימודים הבאה:

 

במסלול עם עבודת גמר:

 

שנה ב' *

מסגרת

מס' שעות

סמינרים וקורסי בחירה

504

10 ש"ס

עבודת גמר מחקרית

 

 

סה"כ

 

10 ש"ס

 

 

*חובת שפה זרה ברמת פטור לתלמידים הכותבים עבודת גמר מחקרית

 

 

אם לא יכתבו עבודת גמר יתבקשו הסטודנטים ללמוד את התכנית הבאה:

 

במסלול עם בחינת גמר:

 

 שנה ב'

מסגרת

מס' שעות

סמינרים וקורסי בחירה

504

16 ש"ס

בחינת גמר

 

 

סה"כ

 

16 ש"ס

 

 

תנאי קבלה לתואר

התכנית תוצע לסטודנטים עם ממוצע ציונים 85 ומעלה בתום השנה הרביעית ללימודים בתואר הראשון. מלבד תנאי ממוצע הציונים, על המועמדים לעמוד בתנאי הקבלה לתואר שני.

 

החזר שכר לימוד

התלמידים יהיו זכאים להחזר שכר לימוד של שנה אחת מלימודי התואר הראשון אם עמדו בתנאים שלהלן:

  1. סיימו את לימודי התואר ראשון עד סוף השנה החמישית ללימודיהם ויקבלו את תעודת התואר הראשון, בטקס הענקת תארים  שיתקיים במהלך/סוף סמסטר ב' של השנה השישית.

סיימו את כל חובות השמיעה של התואר השני עד תום השנה השישית ללימודיהם והגישו את מטלת הסיום עד תום סמסטר א' של השנה השביעית ויקבלו את תעודת התואר השני, בטקס הענקת תארים שיתקיים במהלך/סוף סמסטר ב' של השנה השביעית.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>