לימודי התואר השני

תואר B.A.  חד חוגי בתכנית הרב תחומית באמנויות  ו M.F.A. בעיצוב, בחוג לאמנות התאטרון.

 

 

 

תכנית למצטיינים בעיצוב במה, קולנוע וטלוויזיה – התואר השני

 

מטרת הלימודים

לימודי התואר השני מציעים ארבעה נושאים מקצועיים-מעשיים ראשיים: עיצוב תפאורה, עיצוב תלבושות, תאורה ועיצוב לקולנוע ולטלוויזיה.

הנושא הראשי מקנה שליטה בטכנולוגיה ומיומנויות עיצוב אמנויות המופע בשילוב ידע עיוני מעמיק ויכולת מחקרית, תוך שימת דגש על פיתוח יצירתיות אישית. תלמידי התכנית משתלבים כמעצבים בהפקות תיאטרון, קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטה.

 

תנאי קבלה

בתום השנה השנייה ללימודי התואר הראשון, ייבחנו הישגי התלמידים על ידי ועדה מקצועית  שתכוון אותם להמשך לימודים לתואר  M.F.A.  בעיצוב. תנאי המעבר הם ממוצע מצטבר 85, הישגים גבוהים בהשתתפות בהפקות וציון 90 בקורסים המרכזיים בתחום הנושא הראשי המעשי: "עיצוב למצלמה" ו"עיצוב לטלוויזיה" בנושא ראשי קולנוע וטלוויזיה, "סגנונות בעיצוב במה" בנושא ראשי תפאורה בתיאטרון, "סגנונות בעיצוב תלבושות" בנושא ראשי עיצוב תלבושות ו "זרקור על הבמה: מבוא לתאורה" בנושא ראשי תאורה.

מהלך הלימודים (תואר ראשון ותואר שני בארבע שנים)

במשך השנתיים הראשונות התלמידים ילמדו קורסים עיוניים ומעשיים של התואר הראשון.  בשנה השלישית, במקביל להמשך הלימודים העיוניים של התואר הראשון, יבחרו התלמידים נושא ראשי ונושא משני, וילמדו סמינר עיוני אחד ושיעורים מעשיים מתקדמים בנושאים שבחרו מתכנית התואר השני. בשנה הרביעית התלמידים ילמדו סמינרים עיוניים ושיעורים מעשיים בנושא הראשי והמשני ברמת התואר השני. תלמידים המסיימים את תכנית הלימודים המלאה (תואר ראשון ושני) יידרשו להגיש פרויקט גמר בשנה ד' אשר משלב מחקר מעשי ועיוני.

בתחום המעשי בסוף הסמסטר הראשון של השנה הרביעית, יגישו התלמידים הצעה לפרויקט הגמר, עליו יעבדו בסמסטר השני של השנה הרביעית. פרויקט הגמר המעשי יכול להיות עבודה באחת מהפקות תיאטרון האוניברסיטה, עבודה באחת מהפקות ביה"ס לקו"ט או פרויקט שלדי שלא מגיע למימוש כהפקה. בכל הפרויקטים מקבלים התלמידים ליווי מחונך לפי הדיסציפלינה בה התמחו. בתחום העיוני התלמידים יגישו עבודה בכתב שכוללת מחקר עיוני המתייחס לפרויקט הגמר המעשי שלהם.

 

 

התואר הראשון – תואר "בוגר אוניברסיטה" בתכנית הרב תחומית באמנויות B.A.

התואר השני – תואר "מוסמך אוניברסיטה באמנויות" באמנות התאטרון – מסלול עיצוב   M.F.A.

מלגות

תלמידים במסלול עיצוב  לתואר ראשון ולתואר שני בארבע שנים, יהיו זכאים להחזר שכר לימוד של שנה אחת מלימודי התואר הראשון אם עמדו בתנאים שלהלן:

  1. סיימו את לימודי התואר ראשון עד סוף השנה השלישית ללימודיהם ויקבלו את תעודת התואר הראשון, בטקס הענקת תארים שיתקיים במהלך/סוף סמסטר ב' של השנה הרביעית.
  2. סיימו את כל חובות השמיעה של התואר השני עד תום השנה הרביעית ללימודיהם, הגישו את מטלת הסיום עד תום סמסטר א' של השנה החמישית, ויקבלו את תעודת התואר השני בטקס הענקת תארים שיתקיים במהלך/סוף סמסטר ב' של השנה החמישית.

 

ציון גמר בעיצוב תואר שני

עבודות סמינריוניות                            30%

עבודת רפרט                                       5%

שיעורים מעשיים                                 35%

פרויקט גמר                                       30%         

 

סיום לימודים

תלמיד שסיים את כל חובותיו לתואר והשיג את כל הציונים מתבקש למלא "טופס טיולים – מסיימי לימודים" באמצעות ה"מידע האישי".

במהלך התואר, הבדיקה על מילוי החובות לתואר בהתאם לתכנית הלימודים המחייבת היא באחריות התלמידים.

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>