התזמורת הסימפונית של ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה

זובין מהטה

התזמורת הסימפונית של בית הספר למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה מורכבת מתלמידי תכנית המצויינות של בית הספר. התזמורת מונה כ-80 סטודנטים ומטרתה להכין את הנגנים לנגינת תזמורת ברמה המקצועית הגבוהה ביותר.

התזמורת מקיימת שתי סדרות מנויים באולם "קלרמונט" בקמפוס אוניברסיטת תל-אביב, מופיעה אחת לשנה בקונצרט גאלה חגיגי בהיכל התרבות בניצוחו של המנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית ויוצאת לסיורי קונצרטים בחו"ל. סיורי התזמורת האחרונים כללו הופעות ב"אודיטוריו נסיונל דה מוסיקה" של מדריד, ה"קונצרטהאוס" של ברלין וב"סאלה סאו פאולו" בברזיל. בין האמנים שעבדו עם התזמורת: המנצחים זובין מהטה וכריסטוף פון-דוכנני, הסולנים יו-יו מא ומקסים ונגרוב, ורבים אחרים.

במסגרת "תכנית ההכשרה התזמורתית" עובדים נגני התזמורת באופן הדוק עם הנגנים הראשיים של התזמורת הפילהרמונית הישראלית, מתמודדים עםמיומנויות היסוד החיוניות לנגני תזמורת (נגינה בסקציות, הכנת תפקידים, אודיציות), ומשתתפים בסדנאות ייחודיות לקבוצות הכלים השונות (סדנת כלי-נשיפה מעץ, סדנת כלי-נשיפה ממתכת, סדנת כלי-הקשה וכיו"ב).

במהלך שנת הלימודים עובדת התזמורת עם מנצחים מסגל ביה"ס - יואב תלמי, פרופ' רונן בורשבסקי, אי אן שו ואחרים. מתכונת העבודה בתזמורת היא של פרויקטים בני ארבעה שבועות כל אחד. בכל שבוע נערכות שתי חזרות, ובתום הפרויקט - סדרת קונצרטים. בין כל פרויקט למשנהו מפרידה תקופת הפוגה בפעילות התזמורתית, המאפשרת לנגני התזמורת להתפנות לפעילויות אחרות, כמו-גם להכין את תפקידי התזמורת של הפרויקטים הבאים. 

בוגרי התכנית התזמורתית של ביה"ס למוזיקה מובילים את התזמורות הגדולות בישראל ובעולם בשנים האחרונות. 

הצטרפות לרשימת דיוור מפעל המנויים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>