התכנית לתואר מוסמך במוזיקולוגיה וקומפוזיציה

עודכן: 04.03.2024

התכנית לתואר מוסמך במוזיקולוגיה וקומפוזיציה בבית הספר בוכמן-מהטה: הכשרה מקיפה ליצירה ומחקר 

התכנית המשולבת לתואר מוסמך בקומפוזיציה ומוזיקולוגיה נועדה לאפשר למלחינים (בעלי תואר BA או B.Mus בקומפוזיציה) המעוניינים להעשיר ולבסס את יצירתם המוזיקלית בעבודת מחקר ארכיונית, פרפורמטיבית, אתנומוזיקולוגית, או טכנולוגית, לפתח את הכישורים המתודולגיים והאקספרסיביים הרלוונטיים בתחומים אלו.

 

מה בתכנית? 

  • הכשרה מקיפה בטכניקות מתקדמות בקומפוזיציה: קורסים מתקדמים בניתוח, תיזמור וכתיבה לאנסמבלים שונים, תיווי מתקדם, הלחנה באמצעות מחשב, עיצוב סאונד וחלל, עבודה באולפן ההקלטות ושיעור קומפוזיציה פרטני. 
  • הכשרה מקיפה בתחומי המוזיקולוגיה: היסטוריוגרפיה של המוזיקה, עבודה ארכיונית ופילולוגית, ניתוח כמותני של מידע מוזיקלי ומחקר סטטיסטי, מחקר אמפירי וגנרטיבי בקוגניציה ותפישה מוזיקלית, הכשרה בעבודת שדה אתנומוזיקולוגית כולל צילום, הקלטה, ותיווי, הכרה של הספרות הקלאסית והעדכנית בתחומי הפילוסופיה והסוציולוגיה של המוזיקה ואמנויות הבמה. 
  • אפשרות השתלבות במגוון המקצועות המרכיבים את העולם המוזיקלי כיום: המשך ללימודי דוקטורט והשתלבות במחקר אקדמי והוראת הלחנה, עבודה עם מיטב הנגנים, האנסמבלים, והמוסדות המוזיקליים בישראל, כגון התזמורת הפילהרמונית, אנסמבל המאה-ה-21, האופרה הישראלית, והמכון למוזיקה ישראלית, עבודה בפיתוח טכנולוגי בתחומי המוזיקה, והשתלבות בארכיונים, אוספים ומרכזי מחקר ובארץ ובחו״ל. 

 

תכנית המוסמך המשולבת לקומפוזיציה ומוזיקולוגיה תעניק למלחינים-חוקרים את הכלים לאתגר את עולם המוזיקה של המחר. מוכנים לאתגר?

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>