הליך הקבלה ללימודי התואר הראשון בביה"ס למוזיקה

תזמורת

 

הליך הקבלה ללימודי התואר הראשון:

 

  1. קבלה ללימודים באוניברסיטת תל-אביב. ההרשמה לאוניברסיטה מחייבת תעודת בגרות וכן בחינה פסיכומטרית.
    לפרטים ולהרשמה הכנס לאתר המרכז למרשם של האוניברסיטה.

  2. עמידה בבחינות הכניסה התיאורטיות . ההרשמה לבחינות התיאורטיות מתקיימת במזכירות בית הספר למוזיקה. לפרטים אודות בחינות הכניסה בתיאוריה הקש כאן.

  3. בחינה בנגינה/זמרה או ראיון אישי. לפירוט הדרישות לבחינות בנגינה/זמרה או הראיון הקש כאן.

  4. מעבר בחינת מיומנות מקלדת. לפרטים מלאים אודות הבחינה, הקש כאן.

 

הערה: על  אף האמור, ועדת הקבלה איננה מתחייבת לקבל כל מועמד שעמד בדרישות הקבלה. במקרה של מספר מקומות מצומצם בתחום אליו פונה המועמד, תחליט הוועדה בכל מקרה לגופו של עניין, למי מן המועמדים יוקצו המקומות הפנויים ומי מן המועמדים יידחו. הקריטריון המכריע בהחלטת הוועדה יהיה ציונו היחסי של המועמד בבחינת הכניסה במקצוע הראשי, בהשוואה לכלל המתמודדים.

 

 

לימודים ב"מעמד מיוחד":

 

מועמדים שעברו את בחינות הכניסה לביה"ס, ומסיבות מסוימות (שרות בצבא, לימודים בתיכון וכו') לא יכולים לעמוד בתכנית לימודים מלאה, רשאים לפנות בבקשה להתקבל ללימודים ב"מעמד מיוחד". הקבלה מותנית באישור ראש ביה"ס מדי שנה. הלימודים במעמד מיוחד מחייבים: שעור אישי, השתתפות בתזמורת/במקהלה ומוזיקה קאמרית.

 

לימודים במעמד מיוחד יקנו זכויות מצטברות של לימודים לקראת תואר אקדמי, ובלבד שהציונים שהושגו בכל אחד מהקורסים לא יפחתו מציון 70 ושהממוצע של ציוני כל הקורסים לא יפחת מ-80. שכר הלימוד בכל שנה בה ילמד הסטודנט במעמד לימודים זה יהיה שכר-לימוד מלא. המשך הלימודים במעמד מיוחד אינו אוטומטי ומותנה באישור הנהלת ביה"ס.

 

 

קבלת פטור:

 

תלמיד המעוניין בקבלת פטור מקורסים על סמך לימודים קודמים חייב להגיש את בקשתו בתחילת הסמסטר הראשון ללימודיו.

 

 

מכינת קיץ:

 

מועמדים אשר יראו כישורים בולטים אך שליטתם בחומר לא תהיה מספקת, יחוייבו בהשלמת החומר במהלך מכינת הקיץ של ביה"ס למוזיקה. המכינה תיערך בחודשים אוגוסט-ספטמבר ובסופה תיערך בחינת סיום. רק מועמדים שיעמדו בכל דרישות המכינה (לרבות נוכחות רציפה, מילוי כל המטלות והצלחה במבחן הסיום) יורשו להתחיל את לימודיהם בשנה"ל הקרובה. המכינה כרוכה בתשלום נפרד.

 

הצטרפות לרשימת דיוור מפעל המנויים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>