בוגר ביה"ס למוזיקה, להב שני, מונה למנצח הראשי של הפילהרמונית של מינכן

בוגר ביה"ס למוזיקה, להב שני, מונה למנצח הראשי של הפילהרמונית של מינכן

29 ינואר 2023
להב /שני

מינוי יוקרתי לבוגר ביה"ס למוזיקה ע"ש בוכמן-מהטה, להב שני, המנהל המוזיקלי של התזמורת הפילהרמונית הישראלית: שני ימונה למנצח הראשי של התזמורת הפילהרמונית של מינכן וימשיך לכהן במקביל גם כמנהל המוזיקלי של התזמורת הישראלית.

במכתב לחברי התזמורת, כתב שני: "לאחרונה התפרסמו ידיעות על כך שהתזמורת הפילהרמונית של מינכן הציעה לי להיות המנצח הראשי הבא שלה. אני רוצה לאשר לכם שהפרסומים נכונים. ביום רביעי הקרוב מועצת העיר מינכן תצביע על כך, ולאחר מכן תהיה הכרזה רשמית על המינוי, שייכנס לתוקף בעונת 2026/27".

 

לדברי שני, "לצערי לא יכולתי לספר לכם על המינוי בשלב מוקדם יותר, משום שהמשא ומתן לא הושלם עד לפני ימים אחדים. רציתי כמובן ליידע אתכם לפני שהדבר מתפרסם באופן רשמי. בכוונתי להמשיך בתפקידי כמנצח ראשי בפילהרמונית של רוטרדם עד סוף עונת 25/26 כמתוכנן. לאחר מכן אפרוש מתפקידי שם לאחר 8 שנים בתפקיד".

 

שני ציין כי חשוב לו להדגיש ש"אמשיך בתפקידי בפילהרמונית הישראלית ושאין במינוי הזה פגיעה בקשר בינינו בשום צורה שהיא. הפילהרמונית של מינכן מודעת ושמחה על כך שאנהל את שתי התזמורות במקביל, וכבר העלתה מספר רעיונות לשיתופי פעולה בזמן הקרוב. אשמח לספר לכם על כך יותר כשנתראה בארץ".

 

צילום: יואל לוי

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>