אולם הקונצרטים ע"ש קלרמונט

אולם קלרמונט
צילום: אריאל וייס

אולם הקונצרטים המרכזי של בית הספר הוא אולם קלרמונט, אולם מודולרי המונה 230-450 מקומות ישיבה. האולם נבנה בשנת 1998, תודות לתרומתם הנדיבה של מוריס ואנג'לה קלרמונט, וע"פ תכניותיו של פרופ' עמי מעייני, ראש בית הספר למוזיקה באותה העת. 

ייסודו של מפעל המנויים של בית הספר למוזיקה הפך את אולם קלרמונט לאחד האולמות הפעילים והמובילים בישראל, בו מתקיימות מספר רב של סדרות מנויים (סימפונית, קאמרית, מקלדת, ווקאלית, בת-זמננו), קונצרטים מיוחדים לקהל הרחב, כיתות אמן בהדרכת האמנים הנודעים בעולם – כל זאת לצד קונצרטי סטודנטים רבים. למעלה מ-2000 מנויים, לצד חובבי מוזיקה מזדמנים, גודשים את שלל האירועים המוצגים בו לאורך השנה כולה. אולם קלרמונט משמש גם את התזמורת הסימפונית של בית הספר ואת המקהלה האורטורית בקונצרטים ובחזרות לאורך השנה האקדמית.

בשנת 2001 נבנה בחזיתו העליונה של האולם עוגב קונצרטנטי ע"י חברת "אוילה" הגרמנית. חנוכתו הרשמית של האולם נערכה בשנת 1998, ולרגל האירוע נערכו רסיטל וכיתת אמן עם הפסנתרן אנדראס שיף. באותו מעמד, הקדיש שיף פסנתר כנף "סטיינויי" חדש לאולם, שנקנה מתרומתם של ידידי אוניברסיטת תל-אביב באנגליה וסקוטלנד.

אולם קלרמונט מצוייד בציוד הקלטה מקצועי ומחובר ישירות לאולפן ההקלטות של בית הספר. מרבית הקונצרטים המרכזיים מוקלטים ומוצבים בספריית בית הספר לצרכי האזנה, למידה, תיעוד וביקורת.

באולם שני פסנתרי "סטיינויי" המבורג מעולים, האחרון שבהם נתרם בשנת 2006 ע"י מר יוסף בוכמן לכבוד יום הולדתו השבעים של זובין מהטה.

 

הצטרפות לרשימת דיוור מפעל המנויים

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>