דבר הדקאן

לאמנות כח רב, היא לא רק פרקטיקה המציעה ראיה אסתטית של העולם, היא גם פעילה בזירות החברתיות, הפוליטיות והאישיות.

האמן הספרדי פאבלו פיקאסו הרבה להתבטא על טיבה של האמנות. אחת מאמירותיו המפורסמות יותר מורה לנו ללמוד את הכללים כמו מקצוענים כדי שנוכל לשבור אותם כמו אמנים. זאת מאחר והאמנות מסייעת לנו להגיע אל האמת, אבל זאת רק לאחר שלמדנו אותה ביסודיות ולעומק. לפיקאסו, האמנות עזרה לדמיין את המציאות, בעזרתה הוא הרחיב את האמת שבקיום האנושי. ואכן, האמנות לא רק עוזרת לנו להבין את המציאות, אלא גם מאפשרת לנו לדמיין ולעצב אותה. בעקבות פיקאסו, כמו גם בעקבות אמנים והוגים אחרים, מזמינה אתכם הפקולטה לאמנות ראשית להיות מקצוענים השולטים ומכירים היטב את תחומי האמנויות והתרבות השונים, אך גם  לחשוב, לדמיין ולעצב את המציאות כפי שאתם רואים אותה.   

בין אם בתולדות האמנות, מוזיקה, קולנוע, טלוויזיה, תאטרון, מוזיאולוגיה, אדריכלות, תכניות רב-תחומיות או בינתחומיות, מציעה לכם הפקולטה תכניות לימודים מעשיות ומחקריות מגוונות ועשירות בתואר הראשון, השני והשלישי, שיכשירו אתכם לעצב את המציאות בה אנו חיים ולהשפיע עליה. ייחודה של הפקולטה לאמנויות הוא בכך שהיא נמצאת בסביבה האקדמית הגדולה והמקיפה ביותר בישראל. אצלנו תוכלו להתחיל או לשכלל את ההכשרה שלכם הן כאמניות וכאמנים והן כחוקרות וכחוקרים בתחומי האמנויות השונות, תוך כדי שילוב בין עשייה אמנותית להעמקה אקדמית, מחקרית ואינטלקטואלית. מיטב החוקרות והחוקרים, האמנים, המוזיקאים, האדריכלים, נשות ואנשי המופע מתחומי הקולנוע, הטלוויזיה והתאטרון,  העומדים היום בחזית המחקר והעשייה התרבותית בישראל ובעולם כולו ומביאים מניסיונם הרב להוראה בפקולטה.

אני מזמין את תלמידי הפקולטה להשתתף בכנסים, וימי עיון,  הצגות, סרטים ותוכניות טלוויזיה, פסטיבלים לקולנוע, קונצרטים ותערוכות אשר יתרמו להכשרתכם ויובילו אתכם לעולם של עשייה משמעותית, בדרך שהובילו את בוגרות ובוגרי הפקולטה התופסים מקום מרכזי ומכובד בעשייה האמנותית והתרבותית הישראלית והעולמית. נשמח לראות את כולכם בין כתלי הפקולטה.  

 

 

פרופ׳ אדריכל ערן נוימן
דקאן הפקולטה לאמנויות 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>