מסלול מופע עצמאי

מסלול מופע עצמאי - לתואר שני יישומי (MFA) הוא מסלול ייחודי בחוג לאמנות התיאטרון, המציע התנסות מקצועית ביצירת מופע מקורי לשחקן-יוצר-חוקר ובתיאטרון קהילתי וארטיביזם. הלימודים מכוונים לפיתוח אמנותי וביצוע אישי או משותף של הצגות תיאטרון ופרפורמנס על במה, תלויי-מקום או בקהילה.

מסלול מופע עצמאי לתואר שני מעשי (MFA)

לעומת הצגה המבוססת על מחזה נתון ועל הפרדה בין בימוי, משחק ועיצוב, היוצרות והיוצרים במסלול הם יזמים ויוצרים בעלי אחריות כוללת, שעושים שימוש בחומרים ואופני ביטוי מגוונים. לשם כך ניתן להסתמך על נרטיבים אוטוביוגרפיים וחברתיים, לעבד חומרים תיעודיים, מחקריים וספרותיים, לכתוב ולגבש תפיסה דרמטורגית, לפתח חשיבה מרחבית, חזותית ובינתחומית ולשחק ולפעול בעבודות. תהליכי היצירה מזמינים חקר וגישה ביקורתית, ניסוי, גילוי וחידוש של השפה האמנותית. מופע הגמר הוא יצירה בימתית אמנותית עצמאית או יצירה ארטיביסטית וקהילתית.

מסלול הלימודים (בהיקף 46 ש"ס) כולל סמינרים ושיעורים מעשיים ייעודיים של טובי.ות המרצים.ות בחוג. המסלול מסתיים בהעלאת פרויקט גמר ובעקבותיו בחינת גמר, בליווי עיוני ומעשי. רבות מעבודות המסלול הועלו ומועלות בהצלחה בתיאטראות ובפסטיבלים וזכו בפרסים ובהכרה. הלימודים מיועדים לבעלות ובעלי תואר ראשון בתיאטרון או בתחום אחר, שילמדו בתואר השני ישירות או לאחר לימודי השלמה מותאמים. 

 

לצורך תיאום פגישת היכרות ורישום ניתן לפנות לראש המסלול, ד"ר דפנה בן-שאול או ד"ר חן אלון:

דוא"ל:bensha@tauex.tau.ac.il

דוא"ל: alonchen@tauex.tau.ac.il 

או לגב' הילה פלק, מזכירת החוג:

דוא"ל: theatreadmin@tauex.tau.ac.il | טלפון: 03-6408612

 

יעל כליף, אגב הכל עדי פאול, אי שקט
עמית ארז ורני נגר, קילופים אביגיל יעקבי, כל הפחד
לי ערנן, חעבור ליאת הרשקוביץ, פרוטקול קקאו
מעין ליכטנברג, פקעת תפילה מירי לביא, לבשתי את עצמי הפוך
נועם ציפורי, בבושקה רותם נחמני, סופרת עד עשר
שחף סגל, The man I love  

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>