"ריקוד חסידי", סרטה של בר כהן, נכנס לשורטליסט של פרסי הBAFTA לסטודנטים

לשורטליסט התקבלו 20 סרטים בקטגוריית הדרמה, מתוכם יבחרו שלושה סרטים שיתחרו על הפרס היוקרתי

13 מאי 2021
"ריקוד חסידי", סרטה של בר כהן, נכנס לשורטליסט של פרסי הBAFTA לסטודנטים

הסרט "ריקוד חסידי" של בר כהן, סטודנטית בבית הספר לקולנוע וטלוויזיה ע"ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב, התקבל לשורטליסט של פרסי הבאפט"ה לסטודנטים. תחרות הסטודנטים מנוהלת על ידי סניף הבאפט"ה בלוס אנג'לס.

 

השנה הגישו מועמדות מעל 650 סרטים מ-34 בתי ספר מרחבי העולם. לשורטליסט התקבלו 20 סרטים בקטגוריית הדרמה שמתוכם יבחרו שלושה סרטים שיתחרו על הפרס היוקרתי.

 

״ריקוד חסידי״ (22 דקות) הוא סרט סוף שנה ב׳ של בר כהן במסגרת לימודיה בבית הספר; את הסרט ליוותה מיה דרייפוס במסגרת חונכות הבימוי של סרטי קיץ. הסרט הוא מלודרמה משפחתית בהשראת סיפורה של כהן כאישה טרנסג'נדרית וחוזרת בשאלה, ועוסק בסיפורה של איה, בחורה טרנסג'נדרית שמגיעה ללא הזמנה לבית משפחתה הדתית בערב השבת חתן וכלה של אחותה. איה, נעה בין שני צרכים אנושיים בסיסיים, הצורך להשתייך למשפחה לבין הצורך לשמור על האני האותנטי שלה. כך או כך, היא מבינה שאו היא או משפחתה ישלמו מחיר כבד. הסרט הופק בתמיכת קרן בלבטניק, וכבר השתתף בשלל פסטיבלים בארץ ובעולם ביניהם פסטיבל אספן היוקרתי לסרטים קצרים, פסטיבל הסטודנטים ופסטיבל הקולנוע הגאה.

 

בר כהן (צילום: אדם גרה)

 

בר החלה את לימודיה בבית הספר בשנת 2017; "ריקוד חסידי" הוא סרטה הראשון במסגרת התואר. כיום היא עובדת על סרט הגמר שלה, "בין לבין", שזכה במענק תמיכה מקרן "גשר".

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>