זכרו שאתם ואתן לא לבד

עודכן: 17.10.2023

מכתב הדקאן, פרופ׳ אדריכל ערן נוימן, בעקבות המצב הבטחוני

**For English or Arabic please read the full letter - link attached below**

 

 

סטודנטיות וסטודנטים יקרים,

אני מקווה שמכתב זה מוצא אתכם.ן במקום בטוח וחזקים.ות.


ההתמודדות עם ההלם, האובדן והחורבן לא קלים. אני מקווה שאתם.ן מבקלים.ות תמיכה מהקרובים לכם.ן ומחזקים אותם.ן חזרה. בימים שכאלו, הסולידריות והאחוה יכולים להיות לעזר בהתמודדות עם האובדן ועם הידיעות והמראות המזוויעות המגיעות מדרום הארץ.
 

זכרו שתאם.ן לא לבד. בין אם אתם.ן בקו החזית או בעורף, אם חלילה ספגתם.ן אבדות , או שהתמודדות עם המצב בלתי אפשרית, אנחנו פה בפקולטה, בבתי הספר, בחוגים ובתוכניות השונות של הפקולטה עומדים לרשותכם.ן. באם אתם.ן צריכים.ות אוזן קשבת בנוגע לאירועי השבוע האחרון, בעניינים אקדמיים, או בנושאים אחרים , אל תהססו לפנות אלינו באצמעות המייל שפתחנו בשבילכם.ן artsaid@tauex.tau.ac.il
או בכל צורה אחרת.

אנו מניחים שעולות אצלכם שאלות רבות הקשורות ללימודים (מטלות משנים שעברו, סגויות אקדמיות ועוד). ראשית, כפי שאתם יודעים.ות פתיחת הסמסטר נדחתה בשלושה שבועות. הפקולטה ויחידותיה השונות, נערכות לשנה החדשה בתקווה שהלחימה בדרום תפסק בהקדם ונוכל לחזור לשגרת החיים והלימודים.
אם יש לכם.ן שאלות הקשורות לנושאים לימודיים הנכם.ן מוזמנים.ות לפנות ליחידות השונות. בנוסף, הנכם.ן מוזמנים.ות להיכנס לזום עם ראש ועדת הוראה של הפקולטה פרופ' שרון אהרונסון להבי שתעזור לכם.ן עם השאלות שלכם.ן.

 

הזום יתקיים בימים א',ב',ג',ה', בין השעות 18:00-19:00 בערב, החל מהיום בערב.

 

לינק לזום:

 https://tau-ac-il.zoom.us/j/83559629371?pwd=emZOUUM4QmsvWHk3blFhL2xac0VCZz09גם בימים מתוחים וכואבים אלו, אני רוצה לבקש מכם.ן לשמור על איפוק. ראשית, אני חושב שכדאי להימנע משיטוט רב מידי ברשתות החברתיות. התמונות המגיעות מהדרום קשות מנשוא. הן מרסקות את הנשמה. אנא מננו את החשיפה שלכם.ן אליהם. מה גם שחלק מהדימויים הם פייק, ונשלחו ליצר תסיסה בקרב הציבור הישראלי. אל תתנו יד לניסניות  להחריף את המצב.


שנית, ישנם המבקשים להביא לתסיסה גם בין הקבוצות השונות בחברה הישראלית על ידי זריעת דיסאינפורמציה לגבי תמיכה כביכול בפעולות טרור. בהקשר זה , אני מבקש להבהיר:
הפקולטה לא תקבל כל גילוי תמיכה בפעולת הטרור האחרונה שבוצעה בעוטף עזה או בכל פעולת טרור אחרת. במידה ונמצא תומכים או תומכות בטרור ואלימות ננקוט נגדם בצעדים משמעתיים חמורים. הפקולטה גם לא תקבל הפצת עלילות שווא על סטודנטיות או סטודנטים שכביכול תומכים בטרור. כנגד הסטודנטיות והסטודנטים המפיצים עלילות אלה ינקטו צעדים משמעתיים חמורים.

 

אנא שמרו על כבוד הדדי, בתקווה שנעבור את הימים הנוראים האלו יחד ובמהרה.

 

* * *


אני רוצה לסיים בדבריה של זאריטה (Zarite), גיבורת הספר Island Beneath the Sea, של הסופרת הצ'יליאנית-אמריקאית, איזבל אינדה:
 

We don’t even know how strong we are until we are forced to bring that hidden strength forward. In times of tragedy, of war, of necessity, people do amazing things. The human capacity for survival and renewal is awesome.


ובתרגום חופשי שלי לעברית:


אנחנו אפילו לא יודעים עד כמה חזקים אנחנו, עד שאנחנו נאלצים להביא את הכוח החבוי בנו קדימה. בזמנים של טרגדיה, של מלחמה, של צורך, אנשים עושים דברים מפתיעים. היכולת האנושית להישרדות ולהתחשדות
היא כבירה.

 

מקווה שכולנו נמצא כוחות חבויים,
שמרו על עצמכם.ן,

 

שלכם.ן,

פרופ׳ אדריכל ערן נוימן, דקאן הפקולטה לאמנויות 

 

לקריאת המכתב המלא שנשלח >>

To read the full letter>>


 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>