יעל קרמסקי

  • סגל אקדמי בכיר בחוג לאמנות התיאטרון
חוג לאמנות התיאטרון סגל אקדמי בכיר
יעל קרמסקי
משרד: מכסיקו, 102

מידע כללי

 

 

 

גב' יעל קרמסקי – ראש תכנית המצטיינים במשחק, (מסלול ישיר לתואר שני) מורה למשחק ולבימוי בחוג לאמנות התיאטרון. מעמד אקדמי – מרצה בכירה מ2014.

במאית וכותבת עיבודים לבמה משנת2004 , בעברה יצרה ופעלה כרקדנית וכוראוגרפית בארץ ובניו יורק. בשנת 2014 ייסדה  את קבוצת התיאטרון " אנסמבל "פספורט בתל אביב. הקבוצה מתמקדת במחזאות קלאסית ומודרנית ובעיבוד לבמה של יצירות ספרות קנונית, וטקסטים דוקומנטאריים. השפה הבימתית של עבודותיה מאופיינת במבעים קולנועיים. בשלוב עם חברי האנסמבל היא חוקרת ומפתחת את הקשר בין שפת הבמה לשפת המסך ( קולנוע ווידאו ארט),  כמו גם  במתיחת גבולות של השפה התיאטרונית על כל מרכיביה. עבודותיה עוסקות בסוגיות קיומיות שמלוות את החיים בישראל. זכתה בפרס הפרינג', על עיבוד לבמה  להצגה "פספורט".

Teaching

קורות חיים

בוגרת האקדמיה למוזיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים, המשיכה את לימודיה בניו יורק עם יוצרים וחוקרים מתחום המחול והתנועה, שם גם העלתה את עבודותיה הראשונות בשנים 1988 -1992. בוגרת תואר שני בבימוי בחוג לתיאטרון של אוניברסיטת תל אביב.

לימדה משחק, בימוי, תיאטרון תנועה, ותנועה, במוסדות שונים ברחבי הארץ, ביניהם: "בית הספר לתיאטרון חזותי" בירושלים, "תלמה ילין", "מכללת שנקר", "מנוע חיפוש", " סם שפיגל" וכן, ניהלה אמנותית את תחום התיאטרון במתא"ן, והייתה שותפה לוועדות האמנותיות: "זירת מחול" - הזירה הבין-תחומית, "ניסוי כלים" בביכורי העיתים.

הצגות שביימה: 

 "מין אלסקה" מאת הרולד פינטר, "מיין קאמפ" מאת ג'ורג' טאבורי בתיאטרון האוניברסיטה. "מחזה חלום" מאת אוגוסט סטרינדברג בתיאטרון המעבדה. "מגדל הפורח באוויר" בפסטיבל ישראל. "עין לטושה" מאת גלעד עברון בפסטיבל תיאטרון קצר בצוותא. "רוחות רפאים" מאת הנריק איבסן בתיאטרון תמונע. "בבושקה" מאת עדי שגב בפסטיבל "פותחים במה" של בית לסין. "בתוך בדידות של שדות כותנה" מאת ברנארד מארי קולטס ו-"המשרתות" מאת ז'אן ז'נה בתיאטרון "אנסמבל הרצליה". "פעימות" הצגת ילדים בין תחומית בשילוב עם "תזמורת המהפכה", במסגרת "קלאסילייק" ביוזמת מפעל הפיס. "פספורט" עיבוד לבמה ובימוי  של טקסטים מאת ברכט, וולטר בנימין, גרשום שלום וישעיהו כגן בתיאטרון נחמני. "האזרח ק'" – עיבוד לבמה ובימוי לספר המשפט מאת קפקא, במסגרת עמותת " אדם יוצר" הועלה  בתיאטרון הבימה ובתיאטרון "תמונע".  "Passport" עיבוד לבמה ובימוי של טקסטים מתוך "שיחות של פליטים" מאת ברכט וטקסטים דוקומנטריים המבוססים על "חליפת מכתבים" מאת ולטר בנימין וגרשום שלום. ועדויות מפי פליט מלחמת עולם השנייה- ישעיהו כגן. ומפי דור ראשון של משפחות השחקנים. במסגרת האקדמיה לאמנויות המופע בציריך Z.D.H.K, "לאה"  עיבוד לבמה ובימוי של  הספר האוטוביוגראפי " והוא האור" מאת  לאה גולדברג, וטקסטים מיומניה האישיים, הועלה במוזיאון תל אביב . ב2014 הקימה את קבוצת התיאטרון " אנסמבל  פספורט " אותה היא מובילה אומנותית.      

כוריאוגרפיות שייצרה:

"הגיגית"- פרויקט בין תחומי המשלב ארבע רקדניות, כנר ושחקן. "תנועה מקומית" - כוריאוגרפיה לשתי רקדניות. "גולם"- כוריאוגרפיה לרקדנית ושחקן. "אישם" - פרויקט בין תחומי המשלב שתי רקדניות, זמרת אופרה, כנר, ולוליין. "אנך 3"- פרויקט בין תחומי לזמרת אופרה ורקדנית. "Vertical 2" סולו בביצוע שלי למוסיקה מקורית של עודד זהבי.  "First "כוריאוגרפיה לשני רקדנים.  "Ropes" כוריאוגרפיה לשתי רקדניות (N.Y.C)

להקות מחול בהם רקדה:

(Jean Marry Dance Theatre Group, (New York City, להקת המחול של עמוס פינחסי,  (City New York) להקת המחול של צבי גוטנהיימר, ירושלים.

קרמסקי יוצרת כוראוגרפיות להצגות ברחבי העולם.

כוריאוגרפיה להצגות: 

 "הדיבוק"      כוריאוגרפיה על פי המקור.  אקדמיה לאומנויות המופע בדלהי.  הודו.  

"הדה גבלר"    האקדמיה לאומנויות המופע בציריך. שוויץ.

 "הדיבוק"       התיאטרון הלאומי הונגרי בקלוז', רומניה. 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive