צפייה חוזרת

צפייה חוזרת

עיון מחדש במחזאות מקור

גד קינר

הוצאת הספרים של אוניברסיטת בן גוריון בנגב

 

החוקר מאחורי המחקר

תוכן עניינים (PDF)

המחזאות הישראלית הצעירה כבר רשמה לזכותה הישגים רבים, אולם הבולטות של קומץ יוצרים יוצאי דופן מאפילה על שורה שלמה של מחזאים ראויים וחשובים.המפר מעניק במה לקריאה מחודשת במחזותיהם של יוצרים אלה, שלא זכו להתייחסות ביקורתית ומחקרית מספקת, או מוכרים בזכות מחזה אחד בלבד,בעוד שלמעשה כתבו מחזות מוצלחים נוספים, שחלקם הוצגו אן נשכחו, וחלקם ראויים להצגה. בכן יתרום הספר לבדק בית במורשת הדרמטית קצרת־ הימים שלנו,ויעודד התעניינות מחודשת של חוקרים ואנשי תיאטרון בנכסים הנסתרים במורשת זו ובתפקידם בעיצוב דפוסי־ האב ושפות התיאטרון של המחזה המקורי.

אסופת המאמרים שכונסו בספר פורשת קשת רחבה של יצירות שלא על פי מפתח תמטי, ז'אנרי  או מונוגרפי, ובהן כאלה שנכללו בקנונים בעבר וגם תוספות חדשות,שמעולם לא נכללו בדיון דומה. בכך פותח הספר מחדש גם את הדיון בשאלת הקנוניזציה של הדרמה העברית לדורותיה.

הספר כולל 22 מאמרים, שדנים ב־25 מחזאים וב־32 מחזות, פרי מחקריהם של טובי החוקרים בארץ בתחומי חקר התיאטרון,המופע והספרות העברית. היריעה הרחבה של מחזאים, מחזות, תקופות, סוגות וסגנונות המיוצגים באסופה זו מבעד לפלורליזם מתודולוגי גמיש של שיטות מחקר שונות,הופכת את הקובץ המוגש בזה לספר לימוד עדכני לסטודנטים, למרצים ולקורא המשכיל.

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>