סטודנטיות.ים מדברות.ים

הסטודנטיות שלנו מדברות על המסלול

בל


היי! אני בל, סטודנטית לתואר ראשון בתיאטרון קהילתי. במקור מטירת כרמל, ועכשיו גרה בתל אביב. אוהבת לטייל בארץ וכמובן, אוהבת תיאטרון
בשנייה ששמעתי על תיאטרון קהילתי, לא היה לי ספק שאני רוצה להתעסק בתחום. כששמעתי על המסלול באוניברסיטת תל אביב, אפילו לא חשבתי פעמיים. אמנם אני רק שנה א' אבל כבר מרגישה שאני במקום הנכון עם האנשים הנכונים:)
בעיני תיאטרון הוא קשת הרבה יותר נרחבת ממה שאנשים מדמיינים בדרכ, תיאטרון הוא גם דרך מדהימה ליצור שינוי חברתי. בנוסף, מאז ומתמיד אהבתי לחקור ולהיפגש עם אוכלוסיות שלא הזדמן לי לפגוש בחיי היום היום, ובעייני תיאטרון הוא כלי מדהים לפוגג ניכור שנוצר בין אנשים וקהילות ש"רחוקות" אחת מהשנייה.
הפרויקט הקהילתי בו אני לוקחת חלק השנה הוא פרויקט שנועד לחבר בינינו, סטודנטים שנה א, לאנשים בעלי מוגבלויות קוגניטיביות באגודת אקי"ם. המפגש הזה גרם לי לקבל זווית לתפיסת מציאות חדשה, להיפתח מחשבתית, לתת מעצמי ולקבל לא פחות.

 

דורון


היי, אני דורון, סטודנטית במסלול תיאטרון קהילתי שנה א׳ גרה באור יהודה אוהבת לשיר, לנגן וכמובן שגם תיאטרון.
בעבר הייתי ילדה מאוד ביישנית וחסרת ביטחון אך מאז שאני זוכרת את עצמי נמשכתי לעולם התיאטרון. הכלי הזה גרם לי לעשות שינוי מטורף בעצמי ולהסתכל על החיים קצת אחרת.
בזכות הבמה, הבנתי כמה אני אוהבת לשחק, לביים ולראות את העולם עצמו כבמה אחת גדולה שבה כל הקסם קורה.
בנוסף, הייתי מדריכה בהוסטל לבוגרים אוטיסטים, שם הבנתי שיש בי את היכולת לעזור, להכיל ולראות את האחר.
תיאטרון קהילתי מאפשר לאותן אוכלוסיות להשמיע את קולם בדרך אומנותית.
הייעוד שלי בחיים הוא לעזור לאחרים לבטא את הרגשות, התחושות והחוויות האישיות שלהם כחלק מריפוי עצמי.
וזוהי הסיבה שבחרתי ללמוד תיאטרון קהילתי.

 


לינוי


אני לינוי בת 27 מתל אביב . בחרתי ללמוד תיאטרון קהילתי כי אני מאמינה שתיאטרון זה עולם שלם, שיכול לחבר בין אנשים וקהילות. 
זה מדהים בעיניי איך הטקסט מקבל משמעות עבור אנשים, והמפגשים החברתיים מקנים עבור המשתתפים כל כך הרבה כלים להמשך הדרך.
אני יוצאת צוות בידור לשעבר באילת, ואין דבר שבא לי יותר מאשר לשמח ולעשות טוב, גם לילדים וגם למבוגרים יותר. דרך התיאטרון רואים עולם שלם, בו כל אחד הוא שחקן בפני עצמו וזה מה שיפה בתואר הזה-כולנו יכולים להיות חלק מהדבר העצום הזה שנקרא משחק.

 

סאנדי 


היי אני סאנדי, סטודנטית לתואר ראשון בתיאטרון קהילתי.
אני אוהבת לעשות המון דברים כמו החלקה על קרח, ולהיות ברמנית וגם לשמור על הסביבה ועל בעלי החיים, להתנדב, וברור שגם תיאטרון קהילתי.
אוהבת את הדברים שעושים לנו רה-הומניזציה, כי בעולם חסר את זה ואני מאמינה במשפט שאומר ״كن انت التغيير الذي تريد ان تراه في هذا العالم״. ( תנסו לתרגם לבד )
תיאטרון קהילתי לדעתי הוא כּלי חזק שהקהל יכול להשתמש בּו לפתח דיאלוגים, ולהביע את הרגשות והחוויות האישית שלו ונותן לו מרחב לדבר ולעשות שינוי.
مرحبًا انا ساندي، طالبة للقب اول بالمسرح الجماهيري. انا احب ان اعمل العديد من الاشياء، مثل التزلج على الجليد، وأنا ايضًا بارمنت او بالعربي ساقية يمكن هههه، المهم وايضًا احب الحفاظ على الطبيعة والكائنات الحية، والتطوع، وطبعًا من ضمن تلك الامور ايضًا المسرح.
احب الاشياء التي تعمل لنا "اعادة الانسانية"، لانه بهذا العالم تنقصنا جدًا. وانا أُؤمن بجملة تقول: كن انت التغيير الذي تريد ان تراه في هذا العالم".
المسرح الجماهيري برأيي هو اداة جامدة وقوية للجمهور او المجتمع الذي يستطيع استخدامها من اجل فتح نقاشات، والتعبير عن اراءهم وتجاربهم الشخصية ويعطيهم مكان للتكلم عن التغيير.

 


שקד


היי שלום אני שקד, סטודנטית שנה ראשונה בתיאטרון קהילתי גרה בגבעתיים אוהבת לטפס ולשחק משחקי קופסא בזמני הפנוי.
הגעתי למסלול ללימודי תיאטרון קהילתי ממש במקרה. חיפשתי מסלולי תיאטרון שהם מעבר למסלולים הרגילים של משחק או בימוי, הרגשתי שזה לא מתאים לי למרות האהבה שלי לתיאטרון. לפני היום הפתוח לא הבנתי בכלל מה זה המסלול המוזר הזה ומי ילך לזה. ביום הפתוח הכרתי את חן והבנתי שהמסלול של תיאטרון קהילתי הוא בדיוק מה שחיפשתי. המסלול מראה איך הכלי המדהים הזה יכול לשמש כדי לעזור, לגעת ולהכיר אוכלוסיות שונות. מצאתי את המקום שלי להעביר הלאה לאנשים את החוויה של תיאטרון כחוויה של שחרור, כיף ופלטפורמה לביטוי ובנייה עצמית.


 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>