לימודי תיאטרון קהילתי

לימודי תואר ראשון ותואר שני באמנות התיאטרון מסלול תיאטרון קהילתי

תמונות מההצגה 'הנפש הטובה מסצואן' צילום: מיקה קושלביץ
תמונה מההצגה 'הנפש הטובה מסצואן' צילום: מיקה קושלביץ
מנהלת התכנית

ראשת החוג:
דר' דרור הררי

ראש התכנית:
ד"ר חן אלון

 

עוזרת מנהלית בכירה:
דנה אורן

דוא"ל: theatreadmin@tauex.tau.ac.il
טלפון: 03-6408612


 

תואר ראשון

מטרת הלימודים במסלול תיאטרון קהילתי וארטיביזם (אמנות ואקטיביזם): הכשרת במאי תיאטרון לעבודה עם, בתוך ולמען קהילות ובמסגרות חברתיות וחינוכיות שונות, מתוך הכרה בכוחו של התיאטרון לחולל שינוי ולהביא להעצמת הפרט והקהילה.

מסגרת הלימודים: המסלול נלמד במסגרת חד-חוגית לתואר BA.

לימודי תיאטרון קהילתי וארטיביזם שמים דגש על פיתוח כלים לבימוי ויצירה בקהילה, כגון: בימוי והוראת משחק של "לא-שחקנים", תהליכי עבודה בקבוצה וגיבושה, יצירה מתוך חומרים אישיים, מיומנויות של הפקה ועיצוב בתיאטרון קהילתי. זאת בשילוב עם לימודים עיוניים בסוגיות היסטוריות, אסתטיות ופרשניות של אמנות התיאטרון, ובנוסף היכרות עם תיאוריות רלבנטיות בתחומי החינוך, העבודה הסוציאלית, הפסיכולוגיה החברתית וביקורת התרבות.   

כחלק מלימודי התואר הראשון, תלמידי המסלול משתתפים בשיעורי הפקה, משתלבים בתפקידי הפקה בתיאטרון האוניברסיטה ובכל שנה לוקחים חלק בפרויקט תיאטרון עם ובתוך קהילה.

 

תואר שני

מטרת לימודי תיאטרון קהילתי וארטיביזם לתואר שני (MFA):  התמחות מתקדמת, מעשית ועיונית, בעבודת הבימוי והיצירה בתיאטרון קהילתי.

במסגרת הלימודים לתואר שני מעמיקים הסטודנטים את היכרותם עם מחקר ותיאוריה עכשוויים בתחום של תיאטרון יישומי (Applied Theatre), משכללים את מיומנויותיהם ביישום של תיאטרון ככלי חינוכי, חברתי וטיפולי, ומתנסים בהובלה של פרוייקטים תיאטרוניים בקהילה.

 

מידע נוסף וחדשות ניתן למצוא בדף הפייסבוק של המסלול: https://www.facebook.com/taukehilati/

 

 

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>