מחזות

קומדיה - אבסורד - סאטירה

תוכן עניינים (PDF)

 

סדרת אסף מחזות מוקדשת לפרסום מחזאות ישראלית חדשה ולתרגומי איכות ממחזאות הדרמה חעולמית, בצירוף מבואות פרי עטם של טובי החוקרים בתחומי הדרמטורגיה והתאטרון.

 

חמחזות המכונסים בספר זה מבטאים את הקשר המהותי בין הומור לתאטרליות ואת תפקידה החיוני של הקומדיה בחיינו. עשרים המהזות הכלולים בספר מציגים קשת רהבה של סגנונות קומיים: קומדיות אבסורד, פרודיות על סיפורי התנ״ך ועל אגדות לילדים, קומדיות ליריות לילדים ולמבוגרים וקברטים סאטיריים. הקומדיות נכתבו והוצגו מאמצע שנות השמונים ואילך על במת התאטרון באוניברסיטת תל־אביב ועל במות תאטרוני הפרינג׳ בתל־אביב.

 

בתאטרון של אריה סובר - המשחק, ההמצאה והשעשוע מכוננים תאטרון המודע לתאטרוניות שלו, גופנית וחזותית, תאטרון הקורא לדמיונם של הצופים להשתתף ביצירת ההצגה. חשיבות המחזות של סובר קשורה בהתמודדות היצירתית עם האתגרים שהם מציבים לבימאים ולשחקנים. אלה אתגרים המתייחסים ללימוד שפת הבמה ולדיאלוג עם הקהל.

 

פרופ׳ נורית יערי

 

ד״ר אריה סובר, מרצה בכיר לתקשורת, תאטרון והומור, מלמד במכללה האקדמית אשקלון ובאוניברסיטה חפתוחח. מחזאי, במאי, תסריטאי ושחקן. ספרו הקודם, הומור: בדרכו של האדם הצוחק (כרמל 2009), עוסק בתולדות חחשיבה הפילוסופית, הסוציולוגית והפסיכולוגית של חצחוק, ובהיווצרות של מרכיבי ההומור המילולי והחזותי בתאטרון, בקולנוע ובחיי היומיום. בשנת 2009 ייסד את ״האגודה הישראלית לחקר ההומור״ ומשמש בתפקיד היו״ר שלה.

 

האיור שעל העטיפה: טניה סלוצקי־גורנשטיין, אווזים. עיצוב העטיפה: יעל בר-דייז

 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>