לימודי תעודה באוצרות ובמוזיאולוגיה

*בשנת תשפ"א לא תפתח תכנית הלימודים לאוצרות ומוזיאולוגיה, אלא רק בשנת הלימודים הבאה (תשפ"ג) וצפויים שינוים שיעודכנו כאן באתר לעדכונכם. 

 

הקורסים המוצעים בתוכנית נוגעים בהיבטים של חשיבה ביקורתית, היסטוריה ותאוריה של אוצרות עכשווית, מקומו של האוסף, יחסי תאוריה ופרקטיקה, ושאלות המפתח העומדות לפתחו של האוצר בפנייתו לתהליך הכנת תערוכה. הלימודים עוסקים גם בסוגיות מוזיאליות פרקטיות (שימור, מנהל ורישום מוזיאלי), ובתחום החינוך והנגשת חומרי התערוכה לקהלי יעד שונים ומגוונים. במסגרת הלימודים מתנסים הסטודנטים באספקטים שונים של התהליך האוצרותי: בחירת נושא ומחקר, כתיבת טקסטים (טקסט קיר, כתוביות, מאמר לקטלוג), עיצוב התערוכה (בתוכנת סקצ'אפ) ובניית תוכנית ציבורית עבורה. כל זאת בהנחייה אישית וצמודה של צוות הכולל את מיטב האוצרים בארץ.

 

תכנית הלימודים כוללת סיורים וביקורים במוזיאונים ואתרי תצוגה ברחבי הארץ, כמו גם עבודה מעשית (סטאז') באחד המוזיאונים או הגלריות הציבוריות בארץ - בהתאם לנושא או לתחום העניין שיש לכל סטודנט וסטודנטית.

 

התכנית עשירה ופתוחה בפני סטודנטים המעוניינים להתמחות בתחומים שונים של אוצרות ומוזיאולוגיה: אמנות ישראלית, אמנות עכשווית בינלאומית, אמנויות העבר, ארכיאולוגיה, מוזיאונים היסטוריים, אתרי מורשת, מוזיאוני מדע, טבע ועוד.

לקריאה על התכנית לחצ/י כאן
ליצירת קשר לחצ/י כאן
לקריאה על התכנית לחצ/י כאן

זרקור על הפקולטה

לקבלת פרטים נוספים

To prevent automated spam submissions leave this field empty.
אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive