מסלול מצטיינים בתחום העיוני

בית הספר לקולנוע וטלוויזיה על שם סטיב טיש מציע מסלולים מיוחדים לסטודנטים מצטיינים בתחום העיוני בתואר הראשון (BA/BFA), ולסטודנטים המעוניינים להמשיך ללימודי התואר השני העיוני (MA)

מסלול מצטיינים לתואר הראשון (BA/BFA)

 

מטרת המסלול לאתר ולטפח תלמידות ותלמידים מצטיינים בתחום העיוני במהלך לימודי התואר הראשון, שהינם בעלי פוטנציאל להשתלב במחקר ובהוראה בתחום. המשתתפים במסלול ילמדו קורסים ייעודיים אשר יאפשרו פעילות יצירתית בתחום המחקר (כגון כתיבת ביקורת קולנוע וטלוויזיה ויצירת חיבורי וידאו) והיכרות עם כלי מחקר עכשוויים (כגון קורס על פילוסופיה וקולנוע וסמינר עיוני ייחודי למצטיינים). הם יציגו מחקרים ביום עיון במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי שבית הספר מקיים, ויוציאו לאור גיליון של כתב העת של תלמידי התואר הראשון של בית הספר. שעות הלימוד במסלול הן במסגרת הלימודים העיוניים בכל מגמה ואינם דורשים שעות לימוד נוספות.

תלמידים בכל המגמות ובכל התכניות יכולים להתקבל למסלול המצטיינים בתום שנה א׳ של התואר הראשון, על סמך ממוצע ציונים וראיון אישי. בשנה ב׳, יהיה על התלמידים להשלים את הפרו-סמינריון ״תיאוריות קולנועיות מודרניות ועכשוויות״ בציון 90 ומעלה, לשמור על ממוצע ציונים 90 ומעלה בתחום העיוני ולעמוד בהצלחה בקצב הלימודים הנדרש במגמה אליה משתייך כל תלמיד.

הלימודים במסלול הם במקביל ללימודים בתכניות ובמגמות האחרות בבית הספר ועל פי תכנית הלימודים בכל מגמה.

למידע נוסף על המסלול ראו בידיעון הפקולטה.

 

 

המשך מסלול מצטיינים לתואר השני (MA)

 

המסלול מהווה המשך של מסלול המצטיינים בתכנית התואר הראשון לתלמידי המגמה העיונית. תלמידים מצטיינים בתואר הראשון בביה"ס לקולנוע וטלוויזיה, במגמות העיוניות (חד-חוגית ודו-חוגית) בלבד, יוכלו להגיש מועמדות למסלול מצטיינים לתואר שני בתום שנה ב׳ של התואר הראשון, ולהתחיל את לימודי התואר השני כבר בשנת לימודיהם השלישית. בנוסף לעמידה בתנאי מסלול המצטיינים בתואר הראשון, יהיה על התלמידים לעמוד בדרישות נוספות. תלמידים אלה יוכלו לסיים את התואר השני המחקרי עם עבודת תזה במסלול של ארבע שנים מתחילת התואר הראשון.

תלמידי מסלול משולב זה יהיו זכאים למלגות מיוחדות של התואר השני. הרישום לסמינרים של התואר השני ייעשה בייעוץ ובהנחיה אישיים. התלמידים יירשמו לסמינר המתודולוגי שבו יוצגו להם שיטות מחקר עדכניות ברמה גבוהה; לקולוקוויום המחלקתי שבו ייחשפו למחקרים עכשוויים בעולם ובארץ שיאפשרו להם לגבש כיוון מחקר אישי; ולסמינר האורח הבינלאומי אשר מאפשר התעמקות במחקרים עכשוויים בעולם.

למידע נוסף על המסלול ראו בידיעון הפקולטה.

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש
שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>