אודות | תערוכת "קווי הגנה. מאז'ינו, בר-לב ומעבר" | 28.11.2018 - 16.6.2019

אמנים בפרויקט קווי הגנה

קווי הגנה. מאז'ינו, בר־לב ומעבר

ד"ר ספי הנדלר

התערוכה "קווי הגנה. מאז'ינו, בר־לב ומעבר" היא חלק מפרויקט מקיף הנושא את הכותרת "קווי הגנה". הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר שמה לה למטרה לחולל שיח רחב, שחורג מעבר לגבולות האמנות החזותית ועוסק בשאלות מרכזיות לתקופתנו. הפרויקט כולל שיתוף פעולה ראשון מסוגו בין הגלריה האוניברסיטאית לבין המכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS). במסגרתו מוצעת בגלריה סדרת הרצאות בניהול המכון, שבה משתתפים חוקרים, אנשי צבא, אנליסטים, מדינאים ואנשי תקשורת.

 

היבט נוסף וחשוב של "קווי הגנה" הוא שיתוף הפעולה עם החוג לאמנות התיאטרון של אוניברסיטת תל אביב, שהקים אולם ביד מישל קיקואין שבגלריה. תלמידי החוג מעלים במסגרת הפרויקט את הטענה של דון קיחוטה, מאת המחזאי הישראלי גלעד עברון (2016-1955). ההצגה, בבימוי אילאיל לב כנען, עוסקת בגבולות אישיים ובינאישיים ובאפשרויות המציאותיות, המדומיינות והאמנותיות לחצות אותם ולהיפגש. לצד הדימויים של מערכות הביצורים בתערוכה, ההצגה מעלה שאלות לגבי קווי הגנה רגשיים מול הקרובים לנו והרחוקים מאיתנו כאחד. נוסף על כך, לצד תצלומי החיילים מקו בר־לב, מוצגת גם עבודת המיצג שקט צעיר, שכתב וביים דוד אמסלם – יצירה שעוסקת בשגרת יומם של חיילים.

לכל אלו מתווספות סדרות של הרצאות ואירועים, הקרנות סרטים ומפגשים עם חוקרים שמוקדשים לשאלת קווי ההגנה – אחת הסוגיות המרכזיות של תקופתנו.

 

אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive