על תערוכת Plan(e)t

המטרה שלנו במעבדה היא להגיע להבנה של תהליכים התנהגותיים של צמחים מרמת הרקמה ועד הצמח כולו, תוך חיבור בין ההיבטים הביולוגים, הפיזיקליים והחישוביים. ומה הקשר לאמנות?

תערוכה חדשה, ייחודית , ושמה "Plan(e)t" נפתחת בימים אלה בגלריה האוניברסטיאית ע"ש גניה ויד מישל קיקואין באוניברסיטית תל אביב. התערוכה עוסקת במבט בין תחומי נרחב ומרתק בין מעד ואמנות, לצד דיון בינם לבין תחומים אחרים כמו עיצוב, ארכיאולוגיה, ארכיטקטורה, פילוסופיה, כלכלה, משפט, סביבה, בוטניקה, אקולוגיה ותיאטרון.

jokopost  כתבה

בתערוכה Plan(e)t בתל אביב נפגשים מדע, טכנולוגיה ואמנות בכמה פרויקטים מרהיבים, הצמחים הוכנסו בשנים האחרונות לחללי התצוגה במוזיאונים.

הארץ כתבה 

השילוש הקדוש של אמנות, מדע וטבע הוא הטרנד המוזיאלי החדש, הודות לחרדה מאפוקליפסה סביבתית. כך בניו יורק, בפריז וברלין, וועכשיו גם בתערוכות חדשות במוזיאון הנגב בבאר שבע ובגלריה האוניברסיטאית בתל אביב.

הארץ כתבה 

צמד האמנים האמריקאי הלוהט דיוויד ברנס ואוסטין יאנג הדפיס על טפט ענק צילומים של עצי הפרי שצומחים בתל אביב. התוצאה המהפנטת, שמוצגת בגלריה באוניברסיטת, מעוררת דיון סוער על קיימות והישרדות.
כלכליסט כתבה 

"Plan(e)t", תערוכה חדשה וירוקה במיוחד, נפתחה החודש והיא הופכת את חלל הגלריה לגן עדן צבעוני ומפתה של טבע רומנטי, צמחים, בעלי חיים והרבה מיסתורין

PLAN(e)T, marries scientific research with art to spotlight human-flora connections

ראיון עם ד"ר ספי הנדלר אוצר תערוכת plan(e)t בגלריה האוניברסיטאית

 

ידע מחקרי ואמנותי- המכון הצרפתי מציג: האבנים הבוכות

 

החל מדקה 43:45 מדברים על התערוכה Plan(e)t

התערוכה Plan(e)t מנסה לחבר בין האדם לסביבתו, "הצמחים לא נועדו רק לשרת אותנו, הם יצורים חושבים" מפי האוצרת ד"ר תמר מאיר

כתבה בישראל היום

גילי מצא נחשפת לתערוכה הייחודית plan(e)t ואף לוקחת חלק בסדנה שהעבירו האמנים דיוויד ואוסטין (Fallen Fruit)

צמחים רובוטיים שמגיבים לאור, מפת אוצר של עצי פרי בתל אביב, שחזור הגן המלכותי של הורדוס: "Planet" מנסה לייצר מודעות אקולוגית בעזרת חיבור בין חוקרים ומדענים לאמנים מהארץ ומחו"ל

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
UI/UX Basch_Interactive