• ראשי
 • הרצאות אורח | פרויקט "קווי הגנה"

  הרצאה בנושא: חומות, קירות והגדרת המרחב

  סין ויפן בין הקמת קירות לבין שלילתם

  מרצה: אדריכל אריה קוץ

  "חומות, קירות והגדרת המרחב בין סין ליפן", אריה קוץ, אדריכל

  ההרצאה תעמוד על דרכי הגדרת המרחב בסין לאורך ההסטוריה. חומת העיר, חומת הארמון, חומת המתחם והחוילה, הם חלק אינטגרלי והסטורי מהגדרת המרחב, בניית החלל האדריכלי והחויה של הליכה בחללה של האדריכלות. גם הגן הסיני, כמו הבית הסיני, בנוי ממערכת של קירות, ובשונה מגני המערב גם בין "חוץ" ל"חוץ".

   

  יפן, אשר פגשה את סין בשחר התפתחותה התרבותית, למדה מסין את כל רזי תרבותה. בכלל זה בינוי ערים, אדריכלות וגנים. יפן, אשר לא סבלה מפלישות כמו סין, ויתרה על החומה בהגדרה של העיר ובנתה את עריה על פי מודל תכנון העיר הסיני, אך ללא חומה. אלא, שבאורח מרתק, הויתור על החומות הולך כברת דרך הרבה יותר עמוקה בתרבות האדריכלית היפנית. הבית והגן היפני שוללים את רעיון הקיר הסיני ומציעים תפיסה מרחבית אחרת או , לחילופין, פתרונות אחרים לאותה תפיסה מרחבית.
  ההרצאה תציג דוגמאות הסטוריות של שתי התרבויות וההבדלים ביניהם ותכלול גם הצצה אל התרבות האדריכלית העכשוית בשתי המדינות.  אריה קוץ, אדריכל, מתכנן ערים ומתכנן נוף. מוסמך המכון הטכנולוגי של טוקיו. מורה מן החוץ בחוג ללימודי מזרח אסיה, אוניברסיטת תל אביב שם הוא מרצה על אדריכלות סין ויפן. יו"ר אגודת הידידות ישראל – יפן. נושא אות השמש העולה מטעם קיסר יפן מסתיו 2016.

  מחיר - 20 ש"ח למשתתף.

   

  להזמנת מקומות, לחץ על התאריך הרצוי:

  שישי, 21 דצמבר 2018 בשעה 11:00

  שישי, 25 ינואר 2019 בשעה 11:00

   

  תערוכת "קוי הגנה" תוצג בגלריה האוניברסיטאית לאמנות ע"ש גניה שרייבר ויד מישל קיקואין.

  תאריך נעילה - 16.6.2019. הכניסה חופשית

  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive