• ראשי
 • אודות | תערוכת ריבוי

  ריבוי ומורכבות

  תערוכת בוגרי בית הספר לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי

  תאריך פתיחה: 25.7.2019

  תאריך נעילה: 22.8.2019

  ​​

  ישראל 2019 ריבוי ומורכבות

  Only the limit is common, and the limit is not a place, but the sharing of places, their spacing (Jean-Luc Nancy).

   

  תצריף פרויקטי הגמר  של ששים וששה הבוגרים של בית הספר לאדריכלות ע"ש דוד עזריאלי באוניברסיטת תל אביב מייצר את תמונת חזון הסטודנטים לישראל 2019 . ריבוי וגיוון הסוגיות וההצעות ופריסתם על פני שטח המדינה, מדגימים את יכולת המרחב להכיל את הריבוי, השונות והגיוון הקיימים בו, ולצאת נשכר מהכרה בהם ומהפיתוח שלהם.

  עצם הפעולה של  הצגת הפרויקטים זה לצד זה, תוך ארגונם בחלל התערוכה לפי מיקומם במרחב הישראלי, מבליט את נושא הריבוי, ומבטא את הפוטנציאל להשפיע על השיח והמציאות באמצעות  המהלך האדריכלי. השאלות לעיתים קשות והתשובות אינן פשוטות, אולם הדמיון והעדר המגבלות המתקיימים בעבודות הסטודנטים, נותנים מבט חדש ואופטימי לפוטנציאל הטמון לא באיחוד אלא דווקא בריבוי, בקיום זה לצד זה.

   

  עיצוב התערוכה

  כדי להתאים את עיצוב העמדות לנושא התערוכה תכננו ארבעה אלמנטים חזרתיים המאפשרים ליצור מספר רב של עמדות שונות. העמדה מהווה שלד מבני להצגת הפרויקט; השלד בנוי מפרופילי עץ אורן ולוח סנדוויץ' בגב העמדה. כל סטודנט קיבל ערכת הרכבה, בנה את העמדה האישית שלו, ולאחר מכן תכנן ובנה את אופן החיפוי והסגירה. תהליך פיתוח ובנייה זה אפשר לסטודנטים לשנות את העיצוב כדי להתאימו לצרכיהם אך בתוך מסגרת כללים ברורה. השימוש בחומר אחיד וגיאומטריה פשוטה מייצר קשר ישיר בין העמדות השונות אך משמר את הייחודיות של כל פרויקט.

   

  אילה רונאל

  דן שפירא

   

  אוצרי התערוכה

   

  אוניברסיטת תל-אביב, ת.ד. 39040, תל-אביב 6997801
  UI/UX Basch_Interactive